1. Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, і ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платників (згідно абз. 6 ч. 11 ст. 8 Закону Про ЄСВ). Тобто тепер від мінімального внеску нікому не відкрутитися.
Підприємці, що працюють на загальній системі тепер за кожний місяць повинні нараховувати ЄСВ незалежно від факту отримання доходів. Якщо доходу у звітному році або конкретному місяці не було, то потрібно самостійно визначити базу нарахування не менше розміру мінімального страхового внеску (згідно абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Раніше ЄСВ не менше мінімального страхового внеску нараховувався тільки за місяці, в яких був отриманий дохід.
Якщо підприємець на загальній системі не отримував дохід в якому-небудь з місяців 2015 року, він повинен сплатити ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску.
2. Збільшено штрафи.
Частина 11 статті 25 Закону Про ЄСВ доповнено пунктом 7, згідно з яким органи фіскальної служби застосовують такі штрафні санкції:
- За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ - у розмірі 10 НМДГ (170 грн.) За кожен такий випадок;
- За ті самі дії, вчинені платником ЄСВ, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - штраф у розмірі 60 НМДГ (1020 грн.) За кожен такий повторний випадок.
Також збільшено розмір штрафів:
- За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) НСВ до 20% (замість 10%) своєчасно не сплачених сум;
- За донарахування податковим органом або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ до 10% (замість 5%) зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більше як 50% суми донарахованого ЄСВ